Šála může být zajímavým a originálním doplňkem, který oživí váš celkový outfit. Ještě větší originality však dosáhnete s různými technikami vázání šály.

Máme pro vás nejjednodušších pět způsobů.

1. Omotaný krk

Nejjednodušší způsob je omotat celkově celý krk. Konce zakryjte pod šálu, nebo je nechte volně spuštěné.

Vázání šátku - omotaný krk

2. Méně omotaný krk

Pro ležérnější vzhled omotejte šálu pouze jednou. Podle její šířky upravujte jednotlivé konce, dokud nebudete s výsledným vzhledem spokojeni.

Styl uvázání šály

3. Uzel

Tento vzhled vytvoříte ze stylu číslo 2. Konce zavážete na uzel a stáhnete až ke krku, ale příliš neutahujte. Zbytek šály přehodíte přes uzel a doupravíte.

Uvázání šátku - uzel

4. Smyčka

Přeložte šálu tak, abyste měli oba konce u sebe. Na druhé straně vám vznikne otvor, kterým provlečete oba konce. Celkový vzhled můžete různě upravovat podle toho, jak smyčku utáhnete.

Uvázání šály - uzel na straně

5. Uzel na straně

Šálu dejte volně přes ramena a konce ve spodní části svažte na dva uzly. Přetočte a přetáhněte přes hlavu. Stejně jako u čísla tři, přehoďte zbytek šály přes uzel, ale tentokrát na boku. Opět dotvořte podle vaší fantazie.

Uvázání šátku - uzel na straně

Pokud chcete zkoušet dál, máme pro vás ještě přídavek. Spousty inspirace najdete v tomto videu:

Jak na kruhové šály?

S obdélníkovými šálami máte přeci jen víc možností, než s kruhovými, ale i ty lze nosit více způsoby. A dokonce nemusí chránit jen krk. Pro ležérní vzhled omotejte šálu pouze dvakrát kolem krku. Pro upravenější ji omotejte třikrát a pohrajte si s finálním vzhledem.

Můžete ji také dvakrát omotat a potřetí nechat přes hlavu. Tím ochráníte ji a krk před větrným počasím.

Kruhové šály (a nejen ty) lze také doplnit broží, která celkový vzhled oživí.

Rozhodně se tedy nemusíte bát nosit šály jen kvůli tomu, že nevíte, jak je uvázat. Teď už znáte tolik způsobů, že nebudete vědět, čím začít.