Díky tomuto doplňku můžete oživit svůj outfit a navíc váš krk ochrání před větrem.

Nejdřív trochu názvosloví

Co je šála a co je šátek? V dnešní době se rozdíl těchto slov stírá, ale i tak je většina lidí pociťuje, v čem se liší. Problém ale je, že to každý vidí jinak.

Obecně se názory shodují v tom, že šátek je čtvercový nebo trojcípý a šála je oproti tomu obdélníkový pruh. Kromě tvaru se ale také často rozlišuje materiál. Šály jsou především zimní, pletené, dále pashmina (pašmína) a jim podobné typy, ale i slabší materiály, které jsme zvyklé nosit právě na

jaře. Šátek je oproti tomu hedvábný či saténový.

Nejlépe je rozlišíte podle velikosti a způsobu nošení. Pokud něco omotáte kolem krku několikrát, je to šála. Šátek je menší, na krku ho pouze zauzlujete (jako to vidíte například u letušek), nebo se nosí na hlavě.

Jaké šály máte letos na jaře zvolit?

Letošní jarní trendy velí jasně. Nebojte se a pusťte se do barev. Šála může být perfektním doplňkem, jak oživit outfit. Pro začátek jara, kdy ještě teploty nejsou po celý den vysoké, zkuste jednobarevné šály typu pashmina.

Tápete-li nad barvou, mám pro vás jeden tip. Barvou roku 2015 byla zvolena Marsala. Jde o rudý tón červené a rozhodně s ní nic nezkazíte. Hodí se k neutrální černé, hnědé, šedé, ale také zlatavé, jantarové nebo tyrkysové.

Pašmína - šála

Hledáte-li něco spíše v neutrálních barvách, vynechejte černou a raději sáhněte po šedé. A rozhodně by v ní neměla chybět trocha třpytu. Stříbrné nitky jsou totiž také jedním z trendů letošního jara. Kromě šál je najdete například ve slabých svetřících.

Nebojte se vzorů

Začít můžete klasickým proužkem. Místo černé nebo námořnických kombinací, které se hodí spíš na léto, volte zemité tóny jako je tmavá žlutá, okrová, béžová, hnědá či zelená.

Tunelová letní šála

Nebo pusťte do šatníku trochu jara a pořiďte si šálu s květinovým vzorem. Nemusí to být přímo kytičky, pokud se v nich necítíte, stačí jen naznačené tvary, které je připomínají. Tady volte spíše jemnější barvy, které mohou být v kombinaci s nějakou výraznější. Jako je třeba tato bílá se sytější růžovou.

Letní šála

A poslední trend, který by vás neměl minout, jsou mašle. A proč je nemít právě na šále?

šátek s mašlemi

Na jaře se tedy rozhodně nemusíte bát barev ani vzorů. Stačí si jen vybrat, co vás nejvíc láká.