1. Jako ochrana před klimatizací

Ať už cestujete na dovolenou autem či letadlem, puštěná klimatizace vám nemusí být vždy příjemná. Šátkem si můžete ovázat krk a ochránit se tak nejen před zimou, ale také bolením v krku. Určitě nechcete začít svou dovolenou ochraptělí nebo se z ní vrátit s angínou.

2. Zavažte ho přes plavky

Využití šátku však nekončí cestou. Pořiďte si velký plážový šátek a máte vystaráno na celou dovolenou. Vybírejte lehký materiál, který rychle uschne, protože šátek je ideální na uvázání přes plavky. Když zvolíte opravdu dostatečně velký, nemusíte se bát, že budete někoho pobuřovat. Naopak. Možností uvázání je hned několik, takže si můžete vyhrát a mít každý den cestou k vodě jiný outfit. Velký plážový šátek modrý

3. Chraňte se před sluncem

Šátek se vám bude hodit i při výletech a procházkách přes den. Je velmi důležité se chránit před sluncem nejen pomocí opalovací krému, ale také překrytím. Zvláště ho oceníte, pokud jste si již spálili ramena či záda. Nebo ho můžete využít jako pokrývku hlavy a opět tak zkoušet nejrůznější způsoby vázání.

4. Večerní chlad vás nezaskočí

Stejně jako přes den využijete šátek i večer. Na procházku po pláži si přes ramena přehoďte šátek a večerní chlad vás nezaskočí.

5. A navíc budete šik

Šátek je totiž skvělým doplňkem, kterým oživíte jakýkoliv outfit. Můžete ho různě vázat kolem krku, nosit na hlavě jako pokrývku či doplněk účesu. Stačí ho uvázat jako čelenku a klidně přidejte mašli jako nosili v 50. a 60. letech. Tento pin-up styl se vrací do módy.